Shop
Product categories
- Anadrol / Oxymetholone 2
- Anavar / Oxandrolone 2
- Boldenone 2
- Courses 2
- Deca-Durabolin / Nandrolone Decanoate 2
- Dianabol / Methandrostenolone 2
- Fat Burners 15
- Human Growth Hormones (HGH) 2
- Injectable Steroids 28
- Masteron / Drostanolone 4
- Mix 2
- Nandrolone Steroids 4
- Oral Steroids 14
- Others 12
- Peptides 13
- Post Cycle Therapy 10
- Primobolan / Methenolone 2
- SARMS 5
- Sex Life 9
- Stanozolol Oral 2
- Stanozolol Suspension 1
- Superdrol 1
- Sustanon Steroids 2
- Testosterone 7
- Testosterone Oral 2
- Trenbolone Steroids 4
- Turinabol 2
Filter by price
Filter by brand
Stock status
Showing 49–60 of 96 results
Ostarine (MK-2866)
£69.90Serving Size: 1 capsule
Servings per Container: 100 servings
Container: 100 capsules
- Ostarine (MK-2866): 20 mg*
- Other ingredients: Magnesium Stearate, Silicon Dioxide, Magnesium Carbonate, Calcium Gluconate
*%RDA = Percentage of Recommended Daily Allowance (based on a daily intake of 2000 calories)
Ovitrelle HGC 6500UI
£90.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Ovitrelle HGC 6500UI |
| Quantity | 1 pre-filled syringe (250 mcg/0.5 ml) + 2 needles |
| Active Ingredient | Recombinant Choriogonadotropin Alpha (r-HCG) |
| Main Indication | Hormonal stimulation for post-cycle therapy (PCT) and testicular function support |
| Side Effects | Possible injection site pain, headaches, bloating |
| Storage | Store between 2°C and 8°C (refrigerated) |
Oxymetholone – Golden Dragon
£54.00
| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Oxyged 100 Tabs x 50mg Golden Dragon |
| Active Half Life | Around 8-9 hours |
| Dosage | 100mg – 200 mg weekly |
| Acne | Yes |
| Water Retention | Yes |
| HBR | Yes |
| Hepatotoxicity | Yes |
| Aromatization | Yes |
| Steroid Detection Time | Around 8 weeks |
| Mode of Administration | Oral |
| Potential Stacking | Testosterone, Deca-Durabolin, or Trenbolone |
| PCT Medications | Clomid (Clomiphene), Testosterone, Deca-Durabolin, Trenbolone |
| Other Popular Names | A-Bombs, A50, A-Drol, Oxymetholone, Anapolon |
| Benefits | – Promotes rapid and substantial muscle mass gains. – Enhances strength and endurance levels. – Increases production of red blood cells, aiding in better oxygen delivery to muscles. – Boosts protein synthesis, facilitating muscle repair and growth. |
Primobolan – Diamond Labs
£65.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Primomond 100 Diamond Labs |
| Active Half Life | Approximately 4-6 days |
| Dosage | 300-800 mg per week |
| Acne | Rarely |
| Water Retention | No |
| HBR (Gynecomastia) | No |
| Hepatotoxicity | Low |
| Aromatization | No |
| Detection Time | 5 weeks |
| Administration Mode | Injectable |
| Stacking Potential | Testosterone, Trenbolone, or Winstrol |
| PCT Medications | Clomid (Clomiphene), Nolvadex (Tamoxifen) HCG |
| Other Popular Names | Primo, Primobol |
| Benefits | – Promotes lean muscle mass without significant water retention. – Enhances nitrogen retention for improved muscle growth. – Improves overall muscle definition and hardness. |
Primobolan – Golden Dragon
£67.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Primoged 100 Golden Dragon |
| Active Half Life | Approximately 4-6 days |
| Dosage | 300-800 mg per week |
| Acne | Rarely |
| Water Retention | No |
| HBR (Gynecomastia) | No |
| Hepatotoxicity | Low |
| Aromatization | No |
| Detection Time | 5 weeks |
| Administration Mode | Injectable |
| Stacking Potential | Testosterone, Trenbolone, or Winstrol |
| PCT Medications | Clomid (Clomiphene), Nolvadex (Tamoxifen) HCG |
| Other Popular Names | Primo, Primobol |
| Benefits | – Promotes lean muscle mass without significant water retention. – Enhances nitrogen retention for improved muscle growth. – Improves overall muscle definition and hardness. |
Primobolan Tablets – Golden Dragon
£72.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Golden Dragon |
| Product | Primoged – Methenolone Tablets |
| Active Ingredient | Methenolone (Primobolan) |
| Strength | 25 mg per tablet |
| Quantity | 50 tablets |
| Water Retention | None |
| Acne Risk | Low |
| Hepatotoxicity | Mild |
| Aromatization | No |
| Administration Method | Oral |
| Primary Use | Lean mass, cutting, recomposition |
| Recommended PCT | Clomid + HCG |
Proviron – Golden Dragon
£39.00| Property | Description |
|---|---|
| Chemical Name | Proviged Golden Dragon100 tabs x 50mg |
| Brand Names | Proviron |
| Drug Class | Androgen and anabolic steroid |
| Uses | – Treatment of androgen deficiency – Enhancement of male fertility – Supportive therapy for male infertility and hypogonadism |
| Administration | Oral |
| Half-Life | Approximately 12-24 hours |
| Medical Dosage | 25-100 mg daily |
| Common Side Effects | – Virilization symptoms in women – Suppression of natural testosterone production – Increased risk of cardiovascular events – Liver toxicity at high doses |
| Legal Status | Controlled substance in many countries, prescription required for medical use |
| Notes | – Mesterolone is not a strong anabolic steroid, but it is commonly used for its androgenic effects and as a supportive therapy in various medical conditions.It is typically used in combination with other steroids rather than alone. |
RAD-140 (Testolone)
£64.90Serving Size: 1 capsule
Servings per Container: 100 servings
Container: 100 capsules
- RAD-140 (Testolone): 10 mg*
- Other Ingredients: Magnesium stearate, silicon dioxide, magnesium carbonate, calcium gluconate
*%RDA = Percentage of recommended daily allowance (based on a daily requirement of 2000 calories)
Retatrutide 20mg – Golden Dragon
£129.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Golden Dragon |
| Product | Retatruged® – Retatrutide |
| Active Ingredient | Retatrutide |
| Dosage Form | Lyophilised powder |
| Content | 20 mg |
| Water Included | Yes (bacteriostatic water) |
| Administration | SC / IM |
| Primary Use | Fat loss, metabolic optimisation |
| Water Retention | None |
| Hepatotoxicity | No |
| Detection Time | Not established |
| Storage | Cool, dry place (refrigerate after reconstitution) |
Semaglutide – Golden Dragon
|
Aspect |
Information |
|---|---|
|
Brand |
Golden Dragon |
|
Product |
Semaglutide 2 mg |
|
Active Half-Life |
~1 week |
|
Dosage |
0.25–1.0 mg per week (typical) |
|
Water Retention |
None |
|
Acne |
No |
|
Hepatotoxicity |
No |
|
Aromatization |
No |
|
Detection Time |
N/A (not typically tested) |
|
Administration Method |
Subcutaneous (SC) or Intramuscular (IM) injection |
|
Primary Use |
Weight loss, appetite suppression, blood sugar control |
|
Recommended PCT |
Not applicable (not suppressive) |
Serynges 2/3ml
£11.00 – £26.00Price range: £11.00 through £26.00| Characteristic | Specification |
|---|---|
| Capacity | 2/3 millilitres |
| Material | Plastic (Polypropylene) |
| Package Dimensions | 18 cm (length) x 15.4 cm (width) x 4.2 cm (height); Weight: 90 g |
| Needle Type | Removable needle, 30 mm (1 1/4″) length, 0.7 mm (22G) |
| Needle Connection | Luer Lock (threaded) or Luer Slip (slip-fit) |
| Sterility | Sterile, single-use disposable product |

