Shop
Product categories
- Anadrol / Oxymetholone 2
- Anavar / Oxandrolone 2
- Boldenone 2
- Courses 2
- Deca-Durabolin / Nandrolone Decanoate 2
- Dianabol / Methandrostenolone 2
- Fat Burners 15
- Human Growth Hormones (HGH) 2
- Injectable Steroids 28
- Masteron / Drostanolone 4
- Mix 2
- Nandrolone Steroids 4
- Oral Steroids 14
- Others 12
- Peptides 13
- Post Cycle Therapy 10
- Primobolan / Methenolone 2
- SARMS 5
- Sex Life 9
- Stanozolol Oral 2
- Stanozolol Suspension 1
- Superdrol 1
- Sustanon Steroids 2
- Testosterone 7
- Testosterone Oral 2
- Trenbolone Steroids 4
- Turinabol 2
Filter by price
Filter by brand
Stock status
Showing 13–24 of 69 results
“HCG / Pregnyl – Golden Dragon” has been added to your basket. View basket
Clomid – Golden Dragon
£36.00Buy Clomid UK | Golden Dragon 50 mg x 50 Tablets
Discover the potency of Golden Dragon Clomid, a trusted estrogen blocker renowned among athletes. This product offers a unique dual effect, efficiently quelling estrogenic impacts through its Clomiphene citrate content, while simultaneously stimulating the organic testosterone synthesis process. Clomid steroids uk
| Aspect | Information |
|---|---|
| Active Half-Life | 5-7 Days |
| Classification | SERM |
| Dosage | 50-100 mg/day |
| Acne | No |
| Water Retention | No |
| HBR | Rare |
| Hepatotoxicity | Low |
| Aromatization | No |
Clomiphene – Diamond Labs
£32.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Clomimond |
| Product | Clomiphene Citrate 50 mg |
| Active Half-Life | 5–7 days |
| Dosage | 50 mg/day (standard for PCT) |
| Water Retention | No |
| Acne | Rare |
| Hepatotoxicity | No |
| Aromatization | No |
| Detection Time | Up to 6 weeks |
| Administration Method | Oral (tablets) |
| Primary Use | Post-Cycle Therapy (PCT) – restores natural testosterone |
| Recommended PCT | Used with HCG and possibly Anastrozole |
Course for Muscle Mass Gain: Anadrol and Boldenone
£335.00Boldenone is a drug with high levels of biological activity. It helps stimulate protein synthesis in the body. Moreover, it improves food absorption and accelerates muscle mass gain processes. It can be used not only as a solo course but also in combination with other substances, such as Anapolon.
2 x Anadrol
2 x Boldenone
1 x Testosterone Enanthete
1 x Anastrazole
1 x HCG
Cut Mix – Diamond Labs
£56.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Diamond Labs |
| Product | Cut Mixomond |
| Active Half-Life | 2–3 days |
| Dosage | 150 mg/ml – 10 ml total |
| Water Retention | No |
| Acne | Moderate risk |
| Hepatotoxicity | No |
| Aromatization | Low to moderate (due to testosterone) |
| Detection Time | Up to 3 months |
| Administration Method | Intramuscular (IM) |
| Primary Use | Cutting, muscle hardness, fat loss |
| Recommended PCT | Clomid + HCG |
Dianabol – Diamond Labs
£30.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Dianomond 100 Tabs x 10mg Diamond Labs |
| Active Half Life | Approximately 3-6 hours |
| Dosage | 20mg – 80mg per day |
| Acne | Yes |
| Water Retention | High |
| HBR | Yes |
| Hepatotoxicity | Yes |
| Aromatization | Yes |
| Steroid Detection Time | 5-6 weeks |
| Mode of Administration | Oral |
| Potential Stacking | Testosterone, Deca-Durabolin, or Trenbolone |
| PCT Medications | Clomid (Clomiphene), Nolvadex (Tamoxifen) |
| Other Popular Names | Dbol, Methandrostenolone |
| Benefits | – Rapid and significant muscle mass and strength gains. – Improved nitrogen retention. – Enhanced glycogenolysis for increased energy levels. – Accelerated recovery times. |
Dianabol – Golden Dragon
Rated 1.00 out of 5
£33.00
| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Dianoged 100 Tabs x 10mg Golden Dragon |
| Active Half Life | Approximately 3-6 hours |
| Dosage | 20mg – 80mg per day |
| Acne | Yes |
| Water Retention | High |
| HBR | Yes |
| Hepatotoxicity | Yes |
| Aromatization | Yes |
| Steroid Detection Time | 5-6 weeks |
| Mode of Administration | Oral |
| Potential Stacking | Testosterone, Deca-Durabolin, or Trenbolone |
| PCT Medications | Clomid (Clomiphene), Nolvadex (Tamoxifen) |
| Other Popular Names | Dbol, Methandrostenolone |
| Benefits | – Rapid and significant muscle mass and strength gains. – Improved nitrogen retention. – Enhanced glycogenolysis for increased energy levels. – Accelerated recovery times. |
HCG / Pregnyl – Golden Dragon
£35.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Golden Dragon |
| Product | Pregnioged – Chorionic Gonadotropin (HCG) |
| Content | 1 vial of lyophilized HCG (5000 IU) |
| Diluent Included | 1 vial of 3 ml bacteriostatic water |
| Total Units | 5000 IU |
| Form | Powder + Solvent (injectable) |
| Administration Method | Injectable (Subcutaneous or Intramuscular) |
| Storage Before Reconstitution | Store at room temperature, in a dry, dark place |
| Storage After Reconstitution | Refrigerate at 2–8°C; use within 30 days |
| Use Purpose | For research only – hormone stimulation studies |
| Handling | Mix under sterile conditions before use |
| Package Type | Sealed box with separate sterile compartments |
HGH Fragment 176-191 5 mg – Golden Dragon
£44.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Golden Dragon |
| Product | HGH Fragment 176-191 |
| Active Substance | HGH Fragment 176-191 |
| Strength | 5 mg |
| Form | Lyophilised powder |
| Half-Life | Short (requires daily administration) |
| Administration Method | Subcutaneous (SC) |
| Water Retention | None |
| Aromatization | No |
| Hepatotoxicity | No |
| Impact on IGF-1 | Minimal |
| Muscle Suppression | None |
| Detection Time | Low / short |
| Primary Use | Fat loss & body recomposition |
| Included | 1 vial (5 mg) + bacteriostatic water 3 ml |
HGH Somatropin – Golden Dragon
Rated 5.00 out of 5
| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Golden Dragon Pharmaceuticals |
| Product | Somatropin (191 aa rHGH) |
| Form | 10 vials x 10 IU (Bacteriostatic Water not included) |
| Half-Life | 2–4 hours |
| Injection Frequency | Daily, morning or pre-bed |
| Administration Method | Subcutaneous |
| Primary Use | Fat loss, recovery, lean mass gain |
| Side Effects | Water retention, numbness, fatigue |
| PCT Required | No |
| Common Stack | IGF-1, Testosterone Propionate, Anastrozole |
Liothyronine T3 – Diamond Labs
£29.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Liothymond – Diamond Labs |
| Product | Liothyronine Sodium |
| Dosage | 50 mcg |
| Tablet Count | 50 tablets |
| Administration Method | Oral |
| Primary Use | Fat loss, metabolism boost |
| Stacking Recommendation | Clenbuterol, Anavar, GH |
| Cycle Length | 4–6 weeks |
| Recommended PCT | Not required (unless stacked with anabolic steroids) |
Masteron Di Propionate – Golden Dragon
£55.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Mastaged 100 Golden Dragon |
| Active Half Life | Approximately 2-3 days |
| Dosage | 300mg – 600mg per week |
| Acne | Rarely |
| Water Retention | None |
| HBR | None |
| Hepatotoxicity | Low |
| Aromatization | None |
| Detection Time | Up to 3 weeks |
| Administration Mode | Injectable |
| Stacking Potential | Testosterone, Trenbolone, or Winstrol |
| PCT Medications | Clomid (Clomiphene), Nolvadex (Tamoxifen) |
| Other Popular Names | Drolban, Masteril |
| Benefits | – Enhances muscle hardness and definition. – Improves vascularity. – Assists in cutting cycles for a leaner and more defined appearance. |
Masteron Di-Propionate – Diamond Labs
£45.00| Aspect | Information |
|---|---|
| Brand | Mastomond 100 Diamond Labs |
| Active Half Life | Approximately 2-3 days |
| Dosage | 300mg – 600mg per week |
| Acne | Rarely |
| Water Retention | None |
| HBR | None |
| Hepatotoxicity | Low |
| Aromatization | None |
| Detection Time | Up to 3 weeks |
| Administration Mode | Injectable |
| Stacking Potential | Testosterone, Trenbolone, or Winstrol |
| PCT Medications | Clomid (Clomiphene), Nolvadex (Tamoxifen) |
| Other Popular Names | Drolban, Masteril |
| Benefits | – Enhances muscle hardness and definition. – Improves vascularity. – Assists in cutting cycles for a leaner and more defined appearance. |

